Informacja dla Rodziców - Spotkanie poświęcone procedurom bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w ostatnim czasie w jednej z warszawskich szkół chcę zapewnić Państwa, że wszyscy pracownicy naszej szkoły dokładają wszelkich starań, aby zapewnić uczniom bezpieczne warunki.
W ramach zajęć z Wychowawcą wszyscy uczniowie po raz kolejny zostaną zapoznani z obowiązującymi w naszej szkole procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa. Przypomną sobie procedury zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązki wynikające z poszanowania drugiego człowieka. Wychowawcy przypomną uczniom o tym, jakich przedmiotów nie wolno wnosić na teren szkoły, gdyż mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa samego ucznia lub jego rówieśników.

Na każdy zaistniały przejaw negatywnego zachowania uczniów, każdy nauczyciel i pracownik szkoły zobowiązany jest do odpowiedniego reagowania. Szkoła jest placówką zobowiązaną do wczesnej diagnozy objawów niedostosowania społecznego, profilaktyki oraz oddziaływań wychowawczych wobec uczniów. Tylko wspólne, konsekwentne postępowanie nas dorosłych (pracowników szkoły oraz rodziców), odpowiedzialnych za dobre wychowanie naszych uczniów może przynieść realną korzyść i sprawić, że wszyscy będziemy czuć się bezpiecznie

Stąd moja prośba o przeprowadzenie podobnych rozmów w Państwa domach oraz systematyczne kontrolowanie przedmiotów zabieranych do szkoły przez dzieci (dziecięca pomysłowość zdecydowanie potrafi przekroczyć granice wyobraźni osób dorosłych).

Niesamowicie ważne jest zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci, nastrój, towarzystwo i jak spędzają wolny czas. Przede wszystkim proszę jednak Państwa o codzienną, życzliwą rozmowę i zainteresowanie sprawami dziecka. Tylko łącząc nasze siły w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom możemy liczyć na wspólny sukces. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają wychowawcy oraz szkolni specjaliści - psycholog oraz pedagodzy, którzy służą pomocą w bieżącym rozwiązywaniu trudnych spraw.

W związku z zaleceniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zapraszam na spotkanie w dniu 30 maja 2019 o godzinie 17:30, poświęcone przypomnieniu procedur bezpieczeństwa. Jednocześnie przypominam, iż przy portierni funkcjonuje skrzyneczka – do której możecie Państwo wrzucać anonimowe informacje dotyczące kwestii bezpieczeństwa.

Adam Franiuk

24 maja 2019 | Powrót do spisu wiadomości