Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Dzięki funduszom z programu do końca grudnia 2021 roku Szkoła zakupiła:

- drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
- stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Zakupiony sprzęt planujemy wykorzystać głównie w trakcie zajęć lekcyjnych z informatyki i techniki. Wykorzystanie zakupionego sprzętu w trakcie lekcji oraz kół zainteresowań pozwoli na dostęp ucznia do nowoczesnych technologii oraz poszerzy możliwości nieprzebranej kreatywności naszych uczniów.