Ogólnopolska kampania BohaterOn

We wrześniu klasa VIII B wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn - włacz historię!
Głównym celem jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować, bazujac na historiach Powstańcow, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczna.
Na lekcjach języka polskiego powtórzyliśmy, jak poprawnie napisać list lub kartkę, jak stworzyć laurkę i poprawnie zredagować tekst. Wyjaśniliśmy, czym dla nas jest patriotyzm.
Rozmawialiśmy na temat historii dotyczacej Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Słuchaliśmy wywiadów, ogladaliśmy spoty reklamowe i krótkie filmiki, które pokazywały bohaterska walkę mieszkańców stolicy w sierpniu i we wrześniu 1944 roku.
Uczniowie wysłuchali apeli Powstańców, które kierowane sa dzisiaj do młodzieży polskiej...
Właczyliśmy historię, a podziękowania, prace uczniów, przesłaliśmy do Fundacji Sensoria, która przekaże je naszym bohaterom.

1 października 2019 | Powrót do spisu wiadomości