Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

REGULAMIN KONKURSU „WSPÓLNIE ŚWIĘTUJEMY, SZOPKĘ BUDUJEMY...”

1. ORGANIZATOR

2. KOORDYNATOR

Agnieszka Dziekan

3. CELE KONKURSU

Rozwijanie kreatywności uczniów we współpracy z rodzicami.

Ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Wzmacnianie więzi rodzinnej podczas wspólnego działania.

Popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów i efektów ich pracy.

4. TEMATYKA

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastyczno / technicznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Oceniane będą: kreatywność,nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, dekoracyjność i staranność wykonanej pracy.

5. KATEGORIA WIEKOWA

Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstwowej nr 33 we współpracy z rodzicami.

6. TECHNIKA

Dowolna

7. TERMIN

Zakończenie przyjmowania prac – 9 grudnia 2019 r. Ogłoszenie wyników konkursu 11 grudnia 2019 r.

8. WARUNKI UCZESTNICTWA

W konkursie mogą brać udział całe rodziny. Istnieje możliwość tworzenia prac indywidualnie, jednak ocena takich prac będzie odbywać się na takich samych zasadach jak prac grupowych. Praca powinna posiadać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora/autorów, klasę oraz zgodę na przetwarzanie danych na potrzeby konkursu. Pracę należy złożyć w terminie przewidzianym w regulaminie.

9. FORMAT PRAC

Praca ma mieć formę pracy przestrzennej o wymiarach podstawy nie przekraczającej 30cm x 30cm.

10. DOSTARCZENIE PRAC

Prace konkursowe należy dostarczyć do koordynatora konkursu s. 54 w przewidzianym w regulaminie terminie.

11. WYBÓR ZWYCIĘZCÓW

Zgłoszone do konkursu prace oceniane będą przez komisję konkursową, której członków wybierze organizator i która składać się będzie z 3-5 członków – ludzi związanych z plastyką i innymi dziedzinami sztuki. Oceniać będą oni wartości artystyczne prac, profesjonalizm wykonania, kreatywność.

12. NAGRODY

W konkursie dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

13. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie, jeżeli nastąpi taka konieczność i prawo ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu.

Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

20 listopada 2019 | Powrót do spisu wiadomości