WYCIECZKA NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY DO DREZNA - 18.12.2019

W dniu 18 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły z klas piątych i ósmych udali się na jednodniową wycieczkę do Drezna, której celem było zwiedzanie miasta i jarmarku bożonarodzeniowego. Naszą podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem i zaraz po przyjeździe do Drezna zwiedziliśmy Muzeum Higieny, w którym obejrzeliśmy wystawę o człowiek i jego zdrowiu. Na trasie zmierzającej do jarmarku, oglądaliśmy zabytki architektury Drezna, wśród których znalazły się zespół pałacowy Dresdner Zwinger, opera Sempera, Frauenkirche – Kościół Maryi Panny, promenada spacerowa Tarasy Brühla nad rzeką Łabą oraz Orszak Książęcy (Fürstenzug) - malowidło na zewnętrznej ścianie królewskiej rezydencji.

Po ciekawym spacerze dotarliśmy do głównego celu naszej wycieczki, czyli jarmarku świątecznego Strizelmarkt, który w tym roku świętował swoje 585 urodziny. W blasku lampek, przy dźwiękach kolęd i w tłumie zwiedzających, poczuliśmy atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia… Nasi uczniowie bardzo odważnie zadawali pytania dotyczące różnych produktów, pytali o cenę i samodzielnie kupowali pamiątki i prezenty świąteczne dla swoich najbliższych. Największym powodzeniem cieszyły się typowe niemieckie przysmaki (Bratwürste) i czekolada na gorąco (heiße Schokolade).

Zadowoleni i pełni wrażeń ok. godz. 16.15 pożegnaliśmy Dresdner Striezelmarkt i udaliśmy się w drogę powrotną do Wrocławia.

Opracowała: Jolanta Selwesiuk

9 stycznia 2020 | Powrót do spisu wiadomości