Szkolny etap konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

5.02.2020 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” dla dzieci z klas młodszych. W konkursie wzięło udział 7 klas. Każdą klasę reprezentowała drużyna składająca się z trójki uczniów. Zadaniem dzieci było przejście przez trzy stacje konkursowe (zadania praktyczne). Drużyna, która poprawnie wykonała większość zadań będzie reprezentowała naszą szkołę w półfinale. Dzieci wykazały się dużą wiedzą. Uczniowie musieli rozpoznać chronione kwiaty, które można spotkać na górskich szlakach, pomóc osobie ze skaleczeniem. Ostatnim zadaniem było praktyczne pokazanie, jak trzeba się zachować w razie pożaru mieszkania. Trzyosobowe zespoły dzielnie przechodziły do kolejnych stacji. Bardzo cieszył widok zdolnych i współpracujących ze sobą dzieci. Wiedza zdobyta podczas przygotowywania się do konkursu na pewno nie zostanie zapomniana. Po przeliczeniu punktów za zadania zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3 a. Gratulujemy wygranej i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w szkolnym etapie konkursu.

Aneta Rajfur

Magdalena Dudek