List do Rodziców uczniów klas 0 i 1 w roku szkolnym 2020/21

„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”

J. Korczak

Szanowni Państwo,

już za kilka tygodni (od 1września 2020 roku) Wasze dziecko rozpocznie ważny etap swojego życia - pójdzie do szkoły. Dziękuję Państwu za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech - wybranie naszej szkoły. Jeżeli będzie możliwość (w związku z pandemią COVID-19) zaprosimy Państwa na spotkanie informacyjne w ostatnim tygodniu wakacji - 27 sierpnia. Kadra pedagogiczna opowie o ofercie edukacyjnej szkoły oraz kwestiach organizacyjnych. O ostatecznym terminie spotkania i godzinie powiadomimy Państwa najpóźniej 21 sierpnia, przez stronę internetową szkoły.

Zdając sobie sprawę jak wielkim wyzwaniem logistycznym i finansowym jest dla Państwa przygotowanie niezbędnych dla ucznia rzeczy, poniżej podajemy wyprawkę dla uczniów klasy zerowej oraz pierwszoklasistów.

Jednocześnie pamiętajmy, że pójście do szkoły to ważne wydarzenie przede wszystkim dla Państwa dzieci (a naszych przyszłych uczniów J). Podejmujcie Państwo decyzje wspólnie z dzieckiem, niech zeszyty będą z jego ulubionym bohaterem, a inne rzeczy, kolorowe - odpowiadają gustom dziecka. Odpowiedni tornister i wyprawka ułatwią mu wywiązywanie się z codziennych obowiązków. Mogą mieć one wpływ na to, czy uczeń będzie miał pozytywne bądź negatywne skojarzenia związane ze szkołą.

Kończąc, życzę Państwu i Waszym pociechom udanych wakacji oraz nabrania sił przed czekającymi nas wyzwaniami jakie przyniesie rok szkolny 2020/2021

Adam Franiuk

20 lipca 2020 | Powrót do spisu wiadomości