Propozycje na ferie zimowe

Oferta MEN

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

Akcja „Ferie bez nudy”

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Propozycje spędzenia ferii w ramach programu Wrocławskie ferie

Wybrane atrakcje:

1. Palcem po mapie – poznajemy miasta partnerskie. Cykl krótkich, kilkuminutowych filmów przesłanych przez miasta partnerskie. Polski lektor opowiada w nim o mieście, a w dołączonym materiale dzieci z miast partnerskich, uczą widzów kilku podstawowych zwrotów w swoim języku ojczystym: dzień dobry, do widzenia, jak się masz, dobrze cię widzieć.

2. Konkurs plastyczny skierowany do dzieci i ich rodziców, będący zachętą do wspólnych spacerów i wyśledzenia wrocławskich pomników, niekoniecznie tych najbardziej znanych, rozpoznawalnych. Tematem konkursu jest pomnikowa podróż, zatem - kierując się wyobraźnią – oderwijmy na chwilę figury od cokołów
i gruntu, wybierzmy nową lokalizację dla naszych bohaterów, przenieśmy w inną scenerię, zmieńmy im otoczenie i towarzystwo, zafundujmy nawet zagraniczną wycieczkę. Technika artystycznego collage’u - bo taką proponujemy – pozwoli na kreatywne zrewitalizowanie, ubieranie, przebieranie oraz dodawanie ciekawych atrybutów dotychczas istniejącym pomnikom. Na podpisane (imię i nazwisko autora, adres i numer telefonu proszę dołączyć na osobnej kartce) prace
w formacie A3 i wykonane techniką collage czekamy od 04 do 18 stycznia 2021
w siedzibie Wydziału Promocji Miasta i Turystyki. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie ekspozycja prac na wystawie plenerowej zlokalizowanej w centrum Wrocławia, a dla wyróżnionych artystów upominki.

3. Warsztaty kulinarne - pierwsze kroki w kuchni. Nastolatki gotują z Master Chefami: Julką Cymbaluk i Mateuszem Zielonką. Lekcje będą odbywały się
w miejskich mediach społecznościowych. Proponujemy 7 odcinków z łatwymi do przygotowania potrawami np. na śniadanie, obiad, kolacja, deser

4. Kurs Python i Kurs Zaginiony pasażer Titanica - podstawy sztucznej inteligencji. Kurs Python ma charakter formalny, który może uczniom przypominać sposób prowadzenia do tego co mają w szkole. Kurs “Zaginiony pasażer Titanica - Podstawy sztucznej inteligencji” jest kursem fabularyzowanym wykorzystującym dla lepszego przekazu wiedzy storytelling. Pokazuje podstawy pracy z danymi
i wykorzystanie podstaw sztucznej inteligencji.

5. Gra miejska w podobnej konwencji jak ta rozgrywana podczas festiwalu krasnali. Gra odbywa się w określonym przedziale czasowym (przez całe ferie) uczestnicy grają kiedy chcą. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie zadań wskazanych na karcie do gry wraz z zadaniem głównym. Do pobrania
i samodzielnego wydrukowania są pliki z mapą i zadaniami. Wśród osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi oraz załączą zdjęcie z trasy, zostaną wylosowane krasnalowe nagrody. Link do szczegółów wydarzenia: https://www.wroclaw.pl/portal/gra-miejska-zimowe-opowiesci

6. Rytmika i muzyka z Alicją Janosz. Zajęcia rytmiczne i umuzykalniające (zróbmy instrumenty z tego co mamy pod ręką), wspólne granie i śpiewanie z wokalistką, gimnastyka buzi i języka.

7. Warsztaty artystyczne i zajęcia przygotowane przez Fundację Hobbit: Taniec żeglarski w praktyce „Matelot” – podstawowe kroki i muzyka do ćwiczeń, ćwiczenia z krzesłem, makrama

8. Pomysły na jednodniowe wycieczki - Monika Bronowicka, autorka bloga podróżniczego http://www.dolnyslaskdlauli.pl/ pomysły na jednodniowe rodzinne wycieczki poza miasto lub w mieście w miejsca mniej znane i mniej odwiedzane. Wycieczki będą połączone z zadaniami i zgadywankami do rozwiązania.

9. Spotkania z psychologiem w ramach ferii dostępny będzie także cykl spotkań
z psychologiem poświęconych tematyce rodzicielstwa w tych trudnych czasach, spotkanie live na naszym miejskim kanale facebook oraz youtube. Spotkania mają pomóc w odpowiedzi na pytania: Jak w tym czasie zatroszczyć się o siebie w roli rodzica? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? Jak zadbać o potrzeby swoich dzieci nie pomijając jednocześnie własnych potrzeb?
Wszelkie informacje będzie można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl, na Facebooku w wydarzeniu #WrocławskieFerie online https://www.facebook.com/events/232617964907841/ oraz pod hashtagiem #WrocławskieFerie

Proszę o zapoznanie się z prezentacją Bezpieczne ferie

4 stycznia 2021 | Powrót do spisu wiadomości