Dzień Dinozaura

Dziwne Stwory, czyli Dzień Dinozaura w 1C

Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nadal nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń dnia 26 lutego obchodzili uczniowie klasy 1C wraz z p. Hanią B. i p. Martą L. Dzień wcześniej została przygotowana z tej okazji wystawa prac plastycznych.

W ten wyjątkowy dzień do małych miłośników dinozaurów zawitały dwa Dinozaury. Radości było co niemiara! Wyświetlono prezentację, podczas której dzieci poznały historię gadów oraz różne ciekawostki. Każdy z nas dowiedział się gdzie i kiedy żyły, czym się żywiły, ile ważyły, jak wyglądały poszczególne stwory. Wszystkie świetliczaki miały dużo do powiedzenia, więc aktywnie brały udział w zajęciach. Nazwy tyranozaur, diplodok czy pterodaktyl nikomu nie były obce. Każdy przyniósł ze sobą książki o dinozaurach lub swoje domowe okazy tych interesujących stworzeń. Po części teoretycznej przyszedł czas na zabawę. Nie obeszło się bez piosenek o dinozaurach, zabaw ruchowych oraz interaktywnych. Uczniowie również zamienili się w paleontologów, którzy musieli odnaleźć dinozaury w pojemniku z ryżem oraz ułożyć szkielet dinozaura. Na pamiątkę tego nietypowego dnia każdy z uczniów otrzymał dyplom młodego paleontologa.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia! ツ

1 marca 2021 | Powrót do spisu wiadomości