Święto Szkoły - 5 marca

W dniu 7 marca 2002 r. ówczesne Gimnazjum nr 7 przyjęło imię Tradycji Herbu Wrocławia. W wyniku reformy edukacji Gimnazjum nr 7 zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 33. Z tej okazji w każdy pierwszy piątek marca w naszej placówce obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku główne obchody (z powodu pandemii) został ograniczone do klas w nauczaniu stacjonarnym. Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (staraniem Uczniów i Rodziców) od rana została opanowana przez księżniczki, rycerzy, postacie z herbu oraz legend wrocławskich. Staraniem Uczniów oraz Wychowawców klasy przygotowały własne zawołanie oraz życzenia dla Szkoły. W związku z planowanym Świętem Kreatywności każda klasa (Drużyna) przygotowała tarczę, której zadaniem jest obrona Wrocław przed zagrożeniem. W związku z pandemią zamiast uroczystego apelu każdą klasę w reżimie sanitarnym odwiedzili p. Dyrektor i p. Wicedyrektor.

W ramach obchodów Święta Szkoły zorganizowano również konkurs fotograficzny. Jego uczestnicy mieli zaprezentować się przebraniu nawiązującym :

- do wybranej legendy wrocławskiej

- do postaci historycznej związanej z naszym miastem

- do naszego herbu.

W Galerii znajdziecie Państwo zdjęcia z tego dnia.

Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

5 marca 2021 | Powrót do spisu wiadomości