Ważne informacje dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy 0 w roku szkolnym 2021/22

Szanowni Rodzice !

Już niedługo (1 września 2021 r.) Wasze dziecko rozpocznie przygotowanie przedszkolne w klasie ”zerowej”. Jest to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Dziękując Państwu za zaufanie chcemy zapewnić, że każde dziecko jest dla nas ważne, chcemy je traktować indywidualne i podmiotowo.

Aby udzielić dokładniejszych informacji o ofercie edukacyjnej i kwestiach organizacyjnych szkoły zapraszamy Państwa na spotkanie, które rozpocznie się 30 sierpnia 2021 r. o godzinie 17:00 w Auli Szkoły Podstawowej nr 33. Informacja o terminach i kosztach posiłków we wrześniu zostanie umieszczona na stronie szkoły (https://sp33.wroclaw.pl) ok. połowy sierpnia 2021 r.

Zdając sobie sprawę jakim wyzwaniem logistycznym jest dla Państwa przygotowanie niezbędnych przyborów szkolnych do ”zerówki” przekazujemy listę, z której możecie Państwo skorzystać przy kompletowaniu wyprawki.

Pamiętajmy, że zmiana miejsca nauki z przedszkola na szkołę jest ogromnie ważnym wydarzeniem również (czy raczej przede wszystkim) dla Państwa dzieci. Pozwólmy im na aktywny udział w kompletowaniu wyprawki, tak aby wybrane artykuły szkolne miały pozytywny wpływ na skojarzenia dziecka związane z nauką i szkołą. Przed dziećmi rozpoczyna się nowy etap, pojawiają się nowe możliwości i nowe wyzwania. Naturalne jest dla nowych sytuacji, że ciekawość, radość i duma mieszają się ze strachem i niepewnością (uczucia tak dobrze znane każdemu człowiekowi – i dziecku, i dorosłemu). Warto zadbać, by już w czasie wakacji oswajać i siebie z pójściem dziecka do szkoły :), i starać się pomóc dziecku oswoić emocje związane z tym zdarzeniem. Pomogą w tym rozmowy o szkole, o tym, czego dziecko będzie się uczyło, co będzie robiło w szkole oraz jakie przybory trzeba będzie kupić do szkoły i wspólnie je wybrać… Warto zadbać o to, by i w sobie, i w dzieciach wzbudzać pozytywne nastawienie do szkoły w ogóle, do nauki, zachęcać i inspirować. Dzieci bardzo łatwo zarażają się emocjami dorosłych, także tymi niewypowiedzianymi. Nie powinno się „przekazywać” dzieciom swoich obaw o to jak sobie poradzą z nową sytuacją. Przede wszystkim należy je mądrze wspierać i wierzyć, że sobie poradzą!

Drodzy Rodzice

Zdajemy sobie sprawę, że każdy rok przynosi nowe wyzwania i nowe oczekiwania co do rozwoju dzieci. Ze strony pracowników szkoły podstawowej nr 33 we Wrocławiu dołożymy wszelkich starań aby wychować samodzielnego, twórczego, otwartego na kontakty z innymi, wszechstronnie rozwiniętego przyszłego ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Życzę Państwu i Waszym pociechom udanego wakacyjnego wypoczynku oraz nabrania sił na oczekujące nas wyzwania w nowym roku szkolnym 2021/22

Wyprawka dla zerówki

Zobacz obraz źródłowy