Święto szkoły

9 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość - święto szkoły.. Było galowo, wzruszająco i patriotycznie. Oprócz zwyczajowego przekazania sztandaru oraz wręczenia tytułów klas herbowych po raz pierwszy udział w ceremonii wzięli uczniowie klas pierwszych.

Szkoła Podstawowa nr 33 im. Tradycji Herbu Wrocławia po raz pierwszy w swojej historii obchodziła święto szkoły, zapoczątkowane i kultywowane do końca istnienia Gimnazjum nr 7. Tradycyjnie nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas drugich oddziałów gimnazjalnych oraz wręczenie tytułów klas herbowych. W tym roku nagrodzone zostały klasy:

Klasa Orła (za najwyższe wyniki w nauce) - klasa 2d

Klasa św. Jana Ewangelisty (za najlepsze zachowanie) - klasa 3e

Klasa św. Jana Chrzciciela (za aktywną postawę w życiu szkoły) - klasa 3d.

Nowością był udział klas pierwszych, które w wyniku reformy pojawiły się od września tego roku. W dniu dzisiejszym, pierwszaki od samego rana brały udział w warsztatach poświęconych historii miasta i herbu Wrocławia. W trakcie przekazania sztandaru, klasy pierwsze złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Na zakończenie uroczystości, Wychowawczynie klas pierwszych (p. D.Kapuściarek oraz p.M.Teodorowicz) podsumowały dotychczasową aktywność klas pierwszych w życiu szkoły. Po "najkrótszej naradzie świata" Kapituła Klas Herbowych nagrodziła obydwie klasy pierwsze tytułami Klas Herbowych. Stosowne odznaki zostały wręczone i powędrowały do gabinetów.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym !!!

Specjalne słowa uznania dla uczniów klas pierwszych za wzorcowe uczestnctwo w uroczystości, rewelacyjną znajomość symboliki herbu Wrocławia oraz profesjonalne wykonanie hymnów.

9 marca 2018 | AF | Powrót do spisu wiadomości