Ogólnopolska Akcja "Sprzątanie świata"

Udział klasy "0" w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata"

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas. Florian Plit

W poniedziałek, 20 września, nasi zerówkowicze włączyli się w Ogólnopolską Akcję "Sprzątanie świata", celem której było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Najpierw odbyły się zajęcia dydaktyczne na ten temat, które zainspirowały dzieci do działania, mającego na celu dbanie o nasze najbliższe środowisko. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: "Dlaczego trzeba sprzątać świat?", wysłuchały rad Pana Śmietnika, a także śpiewały piosenkę "Nasza planeta". Zaopatrzeni w worki i rękawiczki ochronne oraz pod czujnym okiem nauczyciela zerówkowicze ruszyli też do walki o czysty teren wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z wielką energią, mając świadomość, że jeśli Świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda, ludzie.

Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

21 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości