Szkolne Obchody Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od początku listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi wyklejane kulkami bibuły i malowane farbą, godła kolorowane kredkami, mapy Polski czy kotyliony w barwach narodowych. Uroczyste podsumowanie tych działań nastąpiło w dniu dzisiejszym. Odświętnie udekorowana kwiatami biało-czerwonymi scena Auli wprowadzała uczestników spotkań w uroczysty nastrój. W tym dniu wszyscy wychowankowie ubrani byli w galowe stroje, podkreślając doniosłość spotkania. Każda klasa prezentowała wykonane wcześniej własnoręcznie symbole patriotyczne - począwszy od flag, pomponów, ozdób poprzez kotyliony a skończywszy na fantastycznie wykonanych czapkach wojskowych (dziękujemy Rodzicom za wsparcie :). Wykonanie wybranych pieśni patriotycznych było wstępem do wspólnego odśpiewania Hymnu o godzinnie 11:11.

Mam nadzieję, że prezentowane zdjęcia przekażą chociaż cząstkę panującej dziś w murach szkolnych podniosłej atmosfery, jej uroczystego charakteru i prawdziwie patriotycznego zapału (realizowanego zwłaszcza przy śpiewaniu ;).

10 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości