Warsztaty programowania Koduj z Gigantami

Szanowni Państwo,
zachęcam do zapoznania się z informacjami o trwających bezpłatnych, 1,5 godzinnych, warsztatach programowania pn. Koduj z Gigantami.
Inicjatywa Koduj z Gigantami to największe w Polsce, bezpłatne, 1,5 godzinne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, mające na celu promowanie idei nauki kodowania wśród młodych ludzi.
Warsztaty odbywają się od 5 do 27 lutego stacjonarnie w 90 miastach w Polsce (w tym w czterech miejscach we Wrocławiu) oraz online.
Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Zajęcia odbywają się w podziale na grupy warsztatowe zależne od wieku uczestników tj. 7-9 lat, 10-12 lat i 13-18 lat.
Uwaga : zapisów na warsztaty dokonują rodzice/opiekunowie dziecka. Szkoła nie ma możliwości zapisania swoich uczniów na Warsztaty.
Równocześnie z warsztatami trwa konkurs dla szkół. Zadaniem Szkoły jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do uczestnictwa w darmowych warsztatach pt. “Koduj z Gigantami”.
Szkoły, z których w akcji zapisze się i weźmie udział powyżej 30 uczniów otrzymają:
● Certyfikat Uczestnictwa,
● tablicę edukacyjną “Nauka programowania w języku Scratch”,
● dla chętnych nauczycieli - certyfikowane szkolenie organizowane
wraz z firmą Microsoft.
Wszystkie informacje o inicjatywie, w tym wybór Warsztatów i grupy wiekowej, zapisy na warsztaty, informacje o konkursie dla szkół znajdziecie Państwo pod adresem:

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce we

Wrocławiu 19 i 20 lutego 2022 r. przy ul. Legnickiej 52, 26 lutego przy ul. Leszczyńskiego 4, 26 i 27 lutego 2022 przy ul. Powstańców Śląskich 16-18

oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów z Wrocławia i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition

klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor

klasy 7-8: wstęp do programowania w C#

szkoła średnia: wstęp do programowania w C#

Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie

www.kodujzgigantami.pl

15 lutego 2022 | Powrót do spisu wiadomości