Program „Nie garb się – Prostuj się”

W ubiegłym tygodniu w Naszej szkole został przeprowadzony program „Nie garb się – Prostuj się”, skierowana do klas pierwszych. Jej celem było zwiększenie świadomości zdrowotnej uczniów, rodziców/opiekunów i nauczycieli w zakresie wad postawy, ich przyczyn, skutków oraz roli profilaktyki.

W klasach I SP przeprowadzono lekcje o tematyce wad postawy ciała i ich zapobieganiu. W ramach zajęć wychowania fizycznego, dzieci miały zorganizowaną lekcję z gimnastyki korekcyjnej. Na zajęciach zwróciliśmy głównie uwagę na ćwiczenia w formie zabawowej, wzmacniające mięśnie odpowiadające za prawidłowe trzymanie sylwetki. Rodzice otrzymali również ulotki informujące o kluczowych zmianach zachodzących w tym etapie rozwoju. Całość zakończyliśmy konkursem plastycznym, w którym 5 uczniów otrzymało nagrody za wyróżnione prace.

27 marca 2022 | Anna Hurmańska | Powrót do spisu wiadomości