Festyn Polsko - Ukraiński Dzień Wiosny - 20.03.2022

W dniu 20 marca 2022 roku dzięki organizacyjnej współpracy Rady Osiedla Pilczyce - Kozanów - Popowice Północne, Rady Rodziców SP 33, Fundacji "Animada" oraz społeczności szkolnej SP 33 odbył się Polsko - Ukraiński Dzień Wiosny. Festyn rozpoczął się ok. godziny 10 akcją sprzątania Kozanowa. W trakcie trwania odbył się pokaz talentów, kiermasz upominków i rękodzieła – akcja zakończyła się po godzinie 15 zawodami piłkarskimi.

Był to najliczniejszy festyn, jaki pamiętamy – odwiedzaliście szkołę tłumnie praktycznie przez cały czas trwania. Część atrakcji było płatnych – dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci ukraińskich w naszej szkole – opłaty za obiady, wyjścia do teatrów (w ramach klas szkolnych), doposażenie plecaków itp. Wiele atrakcji dzięki pozyskanych sponsorom było zupełnie darmowych: popcorn, pizza, przekąski ciepłe, wata, malowanie twarzy itd.

Dziękujemy Państwu za okazane niesamowite wsparcie. Wspieraliście akcję kupując ciasta, które sami upiekliście J. Dzięki waszej hojności zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych.

Część zdjęć można zobaczyć w galerii - całość materiału dostępna pod linkiem=> galeria zdjęć

Serdeczne podziękowania dla:

- Pani Ani Jantas (Fundacja Animada), która jest „winna” tej całej akcji i dzięki której się to wszystko poukładało i udało,

- Wolontariuszy, którzy cały dzień wspierali rożne działania związane z festynem.

- Drużyny „Dokersów” za poprowadzenie turnieju piłkarskiego.

- Rady Osiedla za wsparcie i współorganizację.

- Fundacji Banku Milenium za ufundowanie nagród w konkursach sportowych.

- sponsorom: cukierni i kawiarni Jaworscy oraz firmie Giro Pizza Park Zachodni

- całej społeczności szkolnej – rodzicom, dzieciom, nauczycielom, która wspomogła akcję (rodzice dostarczyli ponad 30 przepysznych ciast, uczniowie przygotowali upominki i rękodzieło na sprzedaż, nauczyciele wspierali logistycznie całość).

31 marca 2022 | Powrót do spisu wiadomości