Oficjalny start projektu klasy sportowej Śląska Wrocław

W przyszłym roku szkolnym w naszej szkole (oraz 3 innych) utworzone zostaną klasy pierwsze, sportowe o profilu piłki nożnej pod patronatem Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. Dzisiaj (tj. w piątek, 27 kwietnia 2018 r.) na stadionie przy ulicy Oporowskiej w piątek odbyła się uroczysta prezentacja projektu.

Ten projekt to efekt współpracy Śląska z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Do głównych założeń programu należy propagowanie aktywności fizycznej i wychowywanie dzieci poprzez sport, kształtowanie postawy fair-play oraz stwarzanie utalentowanej młodzieży profesjonalnych warunków do dalszego rozwoju.

Jak przekonywał dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia Jarosław Delewski "przedsięwzięcie dobrze posłuży wrocławskim dzieciom. (...) ta "pieczątka" Śląska Wrocław będzie gwarancją wysokiej jakości. To będą cztery najlepsze szkoły sportowe."

Uroczystość oficjalną zakończyły gry i zabawy sportowe prowadzone przez zawodników i trenerów Śląska Wrocław dla przedstawicieli społeczności szkolnej.

artykuł oficjalnej strony Śląska Wrocław

artykuł Gazeta Wrocławska

artykuł Tu Wrocław

artykuł Gol 24