Święto Szkoły - 7 marca 2023

1 września 1989 roku w budynku przy ulicy Kolistej 17 zaczęła funkcjonować Szkoła Podstawowa nr 33.

7 marca 2002 roku nasza Szkoła (ówczesne Gimnazjum nr 7) przyjęła imię Tradycji Herbu Wrocławia.

1 września 2017 roku dotychczasowe gimnazjum przekształciło się z powrotem w Szkołę Podstawową nr 33.

Pandemia troszkę opóźniła nasze uroczystości - ale w tym roku już bez obostrzeń mogliśmy świętować potrójną rocznicę. Dodatkowo w trakcie uroczystości miał zostać nadany nowy sztandar Szkoły - ufundowany dzięki hojności Rodziców, sponsorów oraz współpracy z Radą Rodziców oraz Radą Osiedla.

W dniu 7 marca o godzinie 8:30 rozpoczęła sie uroczystość w trakcie której:

- przedstawiona została prezentacja dotycząca historii i tradycji szkoły

- uroczyście wyprowadzono dotychczasowo sztandar (historyczny sztandar gimnazjum)

- ojciec chrzestny nowego sztandaru (Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk) wręczył sztandar Dyrektorowi Szkoły

- Dyrektor Szkoły przekazał sztandar nowemu pocztowi sztandarowemu

- najlepszym klasom zostały wręczone tytuły i symbole klas herbowych

- wręczono nagrody dla zwycięzców w konkursach organizowanych w ramach święta Szkoły

- głos zabrali zaproszeni goście (Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Lech Stempel).

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęło się przedstawienie dotyczące historii Szkoły, zatytułowane "Kolista czyli tam i z powrotem".

Szkoła otrzymała wiele życzeń i gratulacji (przykładowe poniżej). Zdjęcia z całej imprezy w galerii.

8 marca 2023 | Powrót do spisu wiadomości