SUKCES NASZYCH UCZNIÓW w FINALE XXII Konkursu Wiedzy o Wrocławiu „WROCŁAWSKIE KRASNALE”

FINAŁ XXII KONKURSU WIEDZY O WROCŁAWIU "WROCŁAWSKIE KRASNALE"

W dniu 17 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 76 we Wrocławiu odbył się Finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wrocławiu pn. „Wrocławskie Krasnale”. Współorganizatorem konkursu było Towarzystwo Miłośników Wrocławia, a merytoryczny patronat sprawowało Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2D: Ewa Bąkowska, Emilia Sok, Franciszek Sulikowski, a wspomagali ich aktorsko: Agata Ziomko i Oleh Serdiuk. Na początku uczniowie z wszystkich szkół prezentowali swoją legendę. W nowatorski sposób przedstawiliśmy „Kluskową Bramę”. Później dzieci rozwiązywały test, w którym musiały wykazać się wiedzą o Wrocławiu oraz znajomością baśni i legend. Uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne III miejsce.

Laureatom gratulujemy dużej wiedzy na temat naszego miasta oraz życzymy kolejnych sukcesów i dalszej fascynacji historią naszego pięknego grodu!ツ

24 maja 2023 | Powrót do spisu wiadomości