Gratka w Pekinie

Drużyna Gratka, która podczas ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności zdobyła I miejsce i Nagrodę Oświecenia, wzięła udział w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności DI 2017 w Pekinie.

Chińską przygodę Gratka rozpoczęła od zwiedzania Pekinu. Uczniowie wędrowali ścieżkami historycznych dzielnic, między innymi Zakazanego Miasta i Hutongu, jeździli rykszami, podziwiali Świątynię Nieba, Mur Chiński oraz smakowali chińskie potrawy.

Podczas Olimpiady drużyna przygotowywała Wyzwanie Ekstremalne, czyli skonstruowała inteligentną maszynę, której zadaniem byłaby pomoc w rozwiązaniu problemu w wybranym regionie świata. Tworzenie maszyny było prawdziwym wyzwaniem dla kreatywności. Wyszło wspaniale. Działanie urządzenia drużyna musiała przestawić w formie teatralnej po angielsku.

Wyprawa do Chin w dniach od 27 listopada do 4 grudnia była wspaniałą przygodą, którą zawdzięczamy sponsorom, w tym przede wszystkim Fundacji PZU.

Gratka w Pekinie

9 grudnia 2017 | Powrót do spisu wiadomości