III Turniej Mikołajkowy w siatkówce w SP 33

W III turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej 33 wzięły udział cztery zespoły. Z zaprzyjaźnionych, okolicznych szkół przyjechały (przyszły) reprezentacje: SP 75, SP 26 i SP 118. Zawody rozegraliśmy 13. grudnia w sali sportowej naszej szkoły i miały one na celu propagowanie aktywnego stylu spędzania czasu. Przy okazji turnieju uczestnikom zawodów wizytę złożył Święty Mikołaj dzięki skutecznemu „listowi” od Rady Rodziców naszej Szkoły.

W rywalizacji sportowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 26. Podopieczni Pana Janusza Gołąbka pokonali w turnieju wszystkie zespoły. W finale również wygrali z naszym TEAM-em (SP 33) 2-0. Trzecie miejsce zajęli nasi sąsiedzi z SP 75 wygrywając z Sp 118. W sumie rozegraliśmy 7 meczów przez 4 godziny zegarowe. W zawodach towarzyszyło uczestnikom mnóstwo fajnych siatkarskich emocji, a niejedno zagranie było godne kamery PLUSLIGI (to nazwa zawodowej ekstraklasy piłki siatkowej mężczyzn).

Brawa za udział i za zaangażowanie należą się wszystkim reprezentacjom szkół, co podkreślił przy rozdawaniu nagród, Pan Adam Franiuk – dyrektor SP 33. Już dziś zapraszamy za rok na czwartą edycję zawodów.

Podsumowując event, należy szczególnie podkreślić, że dzięki wsparciu Rady Rodziców SP33 oprawa turnieju Mikołajkowego była bardzo uroczysta i słodka. Każdy z uczestniczących zespołów otrzymał torbę pełną sportowych łakoci w postaci, m.in. owoców. Jeszcze raz dziękujemy Radzie Rodziców z SP33 za wsparcie u Świętego Mikołaja.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Zespół SP 26