Informacja dotycząca uzależnienia Fentanylem

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach pojawiły się bardzo niepokojące informacje dotyczące fentanylu silnie uzależniającego i groźnego dla życia syntetycznego opioidu. Fentanyl, najmocniejszy środek stosowany w leczeniu intensywnego bólu, ma silne działanie odurzające i narkotyczne i niestety dostępny jest również na czarnym rynku.

Uzależnienie od fentanylu to jedno z najbardziej niebezpiecznych uzależnień. Nawet małe dawki tej substancji mogą prowadzić do przewlekłego zatrucia organizmu, objawiającego się nudnościami, wymiotami, zawrotami głowy i chronicznym zmęczeniem. Fentanyl powoduje również poważne problemy z układem oddechowym, prowadząc do depresji oddechowej, co może spowolnić lub całkowicie zatrzymać oddychanie. Długotrwałe stosowanie fentanylu powoduje także ból mięśni, stawów, przewlekłe bóle głowy, drgawki oraz trudności z koncentracją i pamięcią.

Przed zbliżającymi się wakacjami proszę Państwa o zwrócenie uwagi rodziców na zmienne, niepokojące zachowania swoich dzieci. Apeluję o szczególne uwrażliwienie rodziców na ten problem.

20 czerwca 2024 | Powrót do spisu wiadomości