Szkoła Podstawowa nr 33 we Wrocławiu
im. Tradycji Herbu Wrocławia
Kontakt
Menu

Z życia szkoły

Debata "Zrywając pajęczynę zależności...Ucieczka"

Osoby uczące się w naszej szkole wybrały się 04.04.2023 r. z panem Sebastianem Wachowiakiem do galerii Dizajn BWA Wrocław, gdzie wzięły udział w debacie filozoficznej poprowadzonej również przez pana Sebastiana Wachowiaka.

Debata była zatytułowana: Zrywając pajęczynę zależności... Ucieczka. Dotyczyła odczuwanego niekiedy przez nas stanu, w których chcemy uciec gdzieś daleko, pozostawiając za sobą dotychczasowe życie, ludzi i miejsca. Bywa, że nie chcemy się już starać, nie chcemy walczyć, wolimy odpuścić, zrezygnować z ambicji naszych i bliskich nam osób, które czegoś od nas oczekują. Bardzo dużą część debaty poświęcono zagadnieniu czasu wolnego i temu, czym on w dzisiejszym świecie jest.

Nasze osoby uczące się były bardzo aktywne i wyróżniały się na tle innych szkół. Zrobiły duże wrażenie na dorosłych obecnych na debacie. Samą dyskusję poprzedziło kuratorskie oprowadzenie po aktualnej wystawie w galerii Dizajn. Wystawa dotyczy czasu wolnego spędzanego przez pracowników Pafawagu w czasach jego istnienia w naszym mieście.

Reprezentowały nas następujące osoby:

Lidia Kulik

Weronika Rozenbaum

Nikola Danek

Weronika Zdziarska

Milena Malinowska

Lena Surmińska

Anhelina Rashchuk

19 kwietnia 2023 | Powrót do spisu wiadomości